dvacet dvojka a moje materiální přání

Vzpomínám si, že už na loňský rok jsem si sepisovala přesný seznam toho, co si chci pořídit, a to jednak proto, abych měla přehled, ale hlavně také proto, abych zbytečně nenakupovala věci, které nepotřebuji a ve výsledku ani nevyužiji. Již nějakou dobu mi je totiž sympatická myšlenka minimalismu a musím říct, že od té doby, co nad materiálními věcmi uvažuji právě z hlediska minimalismu, tak mám pocit svobody, volnosti a toho, že se můžu pořádně nadechnout a nemám pocit, že na mě všechno tak nějak padá. Samozřejmě jsem si loni nakoupila i jiné věci, než které jsem měla zapsané na seznamu, ale také jsem si nekoupila položky, které na tom seznamu byly. Však to znáte, jediná životní konstanta je změna a díky tomuhle člověk také třeba po půl roce přijde na to, že polovinu věcí z toho seznamu ani nepotřebuje a pak už nad nimi ani nepřemýšlí. Takže jednak nedojde k přehlcení a peněženka vám za to poděkuje! 

Na začátek si hodíme jen tak rychlé (budu se snažit) review toho, co se mi za loňský rok podařilo ze seznamu úspěšně vyškrtat. Moka konvička, napěňovač mléka a konvička na mléko, tak tohle byl můj obrovský sen a přesně tohle, teď už milované, trio jsem dostala k narozeninám. Děkuji! Asi po sedmi letech jsem se musela rozloučit s moji klasickou černou koženkou a nahradila jsem ji béžovou, protože bez koženky neexistuji. Jak se dozvíte, nosím černé džíny pořád a tím, že je nosím pořád, tak minimálně jednou za dva roky si musím pořizovat nové, což se mi loni taky povedlo. Doporučuji Zaru nebo značku Medicine, kterou najdete na Answear. Chtěla jsem si koupit znovupoužitelné bavlněné čistící tampónky, ale nakonec jsem si vyrobila vlastní a mám z nich větší radost. Došel mi můj oblíbený zelený jíl a tak jsem musela koupit nový. Protřídila jsem čepice a zjistila, že všechny (čti dvě) jsou ready na kontejner, takže jsem si pořídila jednu čepku hned na začátku roku a jednu teď na konci. Také jsem si napsala na seznam dvě větší položky, za které bych byla neskutečně vděčná - o mé láskové analogové zrcadlovce jsem vám napsala tady (byl to hodně spontánní nákup, kdy jsem nemohla v noci usnout a v jednu ráno jsem posílala pánovi peníze na účet) a nějak mi taky začalo docházet, že by se mi hodně hodil tablet a to hlavně ke studiu ale zejména taky proto, že to vidím jako poměrně ekologickou záležitost v tom smyslu, že nemusím plýtvat papíry, samozřejmě každá strana má dvě mince, každopádně na začátku září jsem si udělala radost. V prosinci jsem si na Zaře objednala i obrovský zimní kabát a abych nezapomněla, rozhodla jsem se vyzkoušet menstruační kalhotky, já jsem si konkrétně objednala kousek od Sayu. Pro změnu jsem v průběhu roku zjistila, že nepotřebuji stou plátěnou tašku (ale to je tím, že jsme nenarazila na žádnou, která by se mi líbila), velkou peněženku, kterou jsem měla vyhlídnutou od značky Bagind (stejně už platím jenom kartou, kterou mám v mobilu), stejně tak jsem zjistila, že malý městský batůžek také nevyužiju, protože mi bohatě stačí jedná menší crossbody kabelka a stý set na cvičení taky není nutná záležitost. Máme to "rychle" za sebou a jdeme na letošní wishlist.


1 / kvalitní džíny 

Jsem tým černé kalhoty! Tak 80 % veškerých outfitů, které nosím tvoří černé kalhoty. Asi před třemi lety jsem si koupila dokonalý světle modrý džíny, ale po roce jsem si je zničila, když mi do kapsy vytekla náplň propisky. Od té doby jsem na žádné modré džíny, které by mi sedly jako ty předešlé nenarazila. Ale musím říct, že mi v šatníku fakt že chybí. Takže letos vyhlašuji lov na perfektní modré džíny a musím říct, že pokukuji po fenomenálních Leviskách, protože klasika a protože na ně slyším a čtu spoustu pozitivních reakcí. 


2 / kalhoty nebo šaty s laclem

Nebo že by obojí? Já jsem na to neskutečně ulítlá a fakt se mi to líbí, takže doufám, že letos nějaký hezký kousek seženu.


3 / zimní bunda

Jelikož mám jednu delší zimní bundu, která se hodí na všechny příležitosti, už čtyři roky a už to na ní je celkem dost poznat, tak mi nezbývá nic jiného než se po nějaké náhradnici poohlídnout.


4 /  sportovní batoh 

Mám jeden koženkový, poměrně elegantní, kam nacpete noťas, knihu, A4 sešit a jdete do školy a pak rovnou do kavárny. Ale když někam jedu na výlet nebo toho potřebuji trochu víc ale zase nechci tahat s sebou malý kufr, tak jsem v háji. Takže se chci poohlédnout po něčem volnočasovějším, sportovnějším, větším a to taky proto, že se chci letos více toulat přírodou. 


5 / věci do domácnosti

Pokud vás neminul můj poslední článek, tak víte, že mám v plánu se letos stěhovat, z toho důvodu se začínám poohlížet po takových těch klasických věcí do domácnosti, bez kterých se člověk zkrátka neobejde. Nechci to hlavně nijak přehánět, protože minimalismus, ale ručníky, fén na vlasy, prkýnka a podobně, joo, tohle budou letos mé hlavní nákupy, hádám. 


6 / plnící pero

Takových drobností mám na seznamu vícero, ale chtěla jsem vypsat jen takové hlavní body, protože hádám, že termo punčocháče nejsou zas tak zajímávé. Každopádně, chtěla jsem si teď něco zapsat do diáře a sáhla jsem po bombičkovém peru, které mi dělalo věrného kamaráda už možná sedm let, ale před pár dny se mi zlomil hrot. Já jsem v tomhle stará duše a inkoust miluji, takže co nejdřív letím do papírnictví sehnat nějaké nové. 

A to by bylo vlastně všechno. Jak říkám, zatím mám pocit, že "potřebuji" ještě nějaké další nezajímavé drobnosti, ale taky nechci investovat do něčeho dražšího (i když je fakt, že teď mě nenapadá, co bych tak nutně dražšího nebo většího potřebovala), protože stěhování bude finančně náročné. Každopádně se na to všechno moc těším. 

A co vy? Funguje u vás takovýto seznam taky nebo jste v tomhle dost spontánní a nakupujete věci podle chuti a radosti?

Komentáře

  1. Já většinou nakupuji věci za pochodu a podle chuti, jak píšeš ☺️

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Populární příspěvky z tohoto blogu

nedělní restart

o menstruačním kalíšku